Koryta kablowe a przemysł spożywczy

2021-07-09
Koryta kablowe a przemysł spożywczy

Producent Maschinen-Kooperation-Wuppertal, widząc zapotrzebowanie na wyspecjalizowane rozwiązania, zaprezentował zautomatyzowaną maszynę do przetwarzania chleba dla piekarni. W trakcie projektowania urządzenia, firma postawiła na najwyższej klasy komponenty, które idealnie wpasują się w wymogi projektu oraz zagwarantują niezawodność.

Produktami, które znalazły zastosowania w maszynie MKW, były zaawansowane koryta kablowe Industrial-Trunking oraz proste koryta siatkowe Wire-Tray. Wszystkie niezbędne systemy zostały zbudowane ze stali nierdzewnej i zaprojektowane za pomocą inteligentnego rozwiązania easyRoute, co umożliwiło znaczne zaoszczędzenie czasu.

Zastosowane rozwiązania doskonale wpisywały się w specyficzne wymagania projektu i ogólną charakterystykę aplikacji Hygenic. Z jednej strony inżynierowie firmy MKW mieli szybki dostęp do przewodów, a z drugiej możliwość sprawnego czyszczenia komponentów przy pomocy wody pod wysokim ciśnieniem oraz detergentów.

Realizacja projektu przy pomocy komponentów firmy Pflitsch pozwoliło producentowi maszyn zaoszczędzić 20% kosztów względem tradycyjnej budowy.

pixelpixelpixelpixel